У цьому світі все має свій колір. Рік під номером 2024 теж.
Головний колір року визначається майже чверть століття. Кажуть, що вперше геніальна ідея, визначати колір проміжків часу чи сезонів року спала на думку маркетологам компанії Pantone, яка розробляє системи стандартизації кольорів. Ця рекламна знахідка дозволила компанії створити, принаймні, ще один інформаційний привід для того, щоб згадуватися в засобах масової інформації в усьому світі. Щоб закріпити успіх, додатково визначаються головні кольори сезонів року чи, до прикладу, модних показів.
Як Pantone визначає, який колір буде головним наступного року, секретна інформація. Але стверджують, що вибір здійснюється на основі систематичного вивчення психології споживачів та глибокого знання механізмів сприйняття кольору. Головний колір року за версією компанії Pantone – це спроба передбачити, який колір буде наймоднішим у наступному році. Таке передбачення кольорових вподобань допомагає дизайнерам створювати щось кольорове, наприклад, одяг, інтер’єри чи меблі.
Компанія Pantone обрала кольором 2023 року Viva Magenta. Цей колір видається поєднанням світло-фіолетового та темно-бузкового. У 2022 році головним був колір під назвою Very Peri, який, на нашу думку, наближений до бузкового. У 2021 році головним обрали поєднання кольорів сірого Ultimate Grey та яскраво-жовтого Illuminating.
В Інтернеті пишуть, що в 2024 році компанія Pantone обере головним кольором Apricot Crush, який, як можна зрозуміти з назви, нагадує колір абрикосу. Але, на нашу думку, навряд чи, оскільки, по-перше, на сайті компанії інформація про це поки не опублікована, по-друге, на деяких комп’ютерних моніторах цей колір нагадуватиме колір роби американських в’язнів, і по-третє, запропонована назва кольору аж ніяк не конструктивна.
Дизайнерами сайтів чи поліграфічної продукції використовуються системи стандартизації кольорів, доступних для людського сприйняття та зрозумілих для комп’ютерів, друкарського та фарбувального обладнання. До того ж коли необхідно виготовити щось кольорове, каталоги з пронумерованими кольорами завжди допоможуть. На приклад, html-нотація Viva Magenta записується #bb2649. Так колір зручно кодувати на web-сторінках для відображення у браузерах. Бітові значення rgb кольору Viva Magenta дорівнюють, відповідно, 187, 38, 73. Такий запис кольорів використовується в комп’ютерах, телебаченні та фотографії.
Примітний факт, у 2001 році вчені астрономи з американського Університету імені Джона Хопкінса поєднали всі кольори, які зустрічаються у видимій частині нашого Всесвіту. Виявилося, що в середньому наш Всесвіт має колір кави з молоком. Цей колір має назву Cosmic Latte та html-нотацію #fff8e7. Пропонувалися й інші, не такі вдалі назви. Космічна кава лате зварена, пригощайтеся.